Thread Previous • Date Previous • Date Next • Thread Next |
Martin Jochimsen wrote:
Martin Jochimsen wrote:Michael Rasmussen wrote:On Wed, 13 Oct 2004 18:59:00 +0200, Martin Jochimsen wrote:Vil det sige du har danske netbank? Har du fået prøvet det nu? Jeg har BG netbank, som jo egenligt er samme firma. Jeg har forsøgt atkomme ind på netbanken med Mozilla, men det virker jo selvfølgelig ikke.Der er bare en helt blank side!!! Jeg har nu hentet en prøve version af CrossOver Office, hvor man jo også kan køre Explore, og her kan jeg komme meget længere end i Mozilla. Nu kommer siden frem hvor man skal logge på, men den lille boks, hvor man indtaster brugernavn er helt tom/blank. Skal jeg prøve løsningen fra Frank's Corner, som du forslår?Jeg har Danske Netbank kørende i Cross-over Office. Du skal blotinstallere en IExplorer 6.0 SP1 samt efterfølgende benytte windows-updategennem IExplorer, så virker det. Husk, når den skriver genstart Windows,skal du bruge Cross-overs funktion til at simulere Windows genstart, dvs.du skal sig nej til at genstarte windows i Explorer.Jeg kan i CrossOver Office Setup se at IExplore 6 SP1 er installeret, men når jeg prøver windows-update gennem IExplore fryser vinduet hver eneste gang. Så kan jeg bare ikke komme videre!!!Jeg bruger en demo version af CrossOver - kan det være det? Jeg kører debian 2.6.4/unstableDen fryser helt præcist når der skal scannes efter opdateringer....!?!
TYPISK!!! Når man sidder og beskriver et problem, løser det sig nærmest selv. Windows-update scannede pludselig færdig, men fandt ikke noget som skulle opdateres.
Så jeg er tilbage til samme problem som før: Nu kommer siden hos BG frem hvor man skallogge på, men den lille boks, hvor man indtaster brugernavn er stadig helt tom/blank. Det lille "e-safekey"-program (som skal downloades og installeres i Windows) bliver heller ikke downloadet....!
Hvad gjorde du Michael? -- Martin Jochimsen
Thread Previous • Date Previous • Date Next • Thread Next |