Thread Previous • Date Previous • Date Next • Thread Next |
Andreas Bach Aaen wrote:
Et andet bud kunne være: http://www.streamtech.dk/index.php?option=com_content&task=view&id=6&Ite Den er en del dyrere og der findes ikke linux 2.6.x til den endnu omend det er lovet. Er der nogle gode alternativer et sted midt imellem?Den understoetter da baade NFS, CIFS mv. Hvad med problemet?CIFS - hvad skal man bruge det til?
Performance.
Nej, jegvil gerne køre en 2.6 kerne for at få understøttelse for et USB2 DVB-T kort. At optage DVB-T er mest et spørgsmål om at kunne smide mpeg2 streamen ned på disk. Det kunne NASen vel udemærket stå for.
Oh - du vil koere linux paa selve boksen. Den fangede jeg ikke. -- Christian Joergensen | Linux, programming or web consultancy http://www.razor.dk | Visit us at: http://www.gmta.info
Thread Previous • Date Previous • Date Next • Thread Next |